COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sent l'ECO
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.

Alumnes de 4t d’ESO i Batxillerat participem en les Proves Cangur 2018

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Proves Cangur 2018.

Avui, dia 15 de març del 2018, alumnes de 4t d’ESO, 1r i 2n de Batxillerat, hem realitzat les Proves Cangur a l’Escola Politècnica Superior de l’UDL. La Prova Cangur és un activitat de matemàtiques potenciada per Le Kan-gourou sans Frontières. I amb un format de concurs individual, l’objectiu au-tèntic del Cangur és que l’alumnat participi i dediqui una estona especial a divertir-se tot resolent els reptes plantejats. Els problemes es basen més en el raonament i l’enginy que en coneixements. Els alumnes hem disposat de 75 minuts per realitzar la prova la prova consta de 30 problemes de resposta tancada, amb tres nivells de dificultat i cinc opci-ons de resposta per a cada problema. Esperem tenir uns bons resultats!

PER LLEGIR MÉS...