LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Alumnes de 4t d’ESO i Batxillerat participem en les Proves Cangur 2018

Proves Cangur 2018.

Avui, dia 15 de març del 2018, alumnes de 4t d’ESO, 1r i 2n de Batxillerat, hem realitzat les Proves Cangur a l’Escola Politècnica Superior de l’UDL. La Prova Cangur és un activitat de matemàtiques potenciada per Le Kan-gourou sans Frontières. I amb un format de concurs individual, l’objectiu au-tèntic del Cangur és que l’alumnat participi i dediqui una estona especial a divertir-se tot resolent els reptes plantejats. Els problemes es basen més en el raonament i l’enginy que en coneixements. Els alumnes hem disposat de 75 minuts per realitzar la prova la prova consta de 30 problemes de resposta tancada, amb tres nivells de dificultat i cinc opci-ons de resposta per a cada problema. Esperem tenir uns bons resultats!

PER LLEGIR MÉS...