LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Clara Coll, guanyadora d’un Premi de Recerca Jove

“The secret life of La Mitjana”.

Els Premis de Recerca Jove (PRJ) han distingit als millors treballs de Recerca  dels estudiants de Batxillerat a nivell de tota Catalunya. Aquests premis, que atorga el Govern, a través de la Secretaria d’Universitats i Recerca i l’Agència de Gestió d’Ajuts Universitaris i de Recerca (AGAUR), volen fomentar l’esperit científic entre el jovent.

L’exalumna Clara Coll ha obtingut el reconeixement pel Treball de Recerca “The secret life of La Mitjana”. Aquest treball consisteix en l’estudi dels microorganismes i macroinvertebrats aquàtics que es poden trobar a diferents zones de La Mitjana: l’observació, identificació, i creació d’un vídeo catàleg sobre una biodiversitat que normalment passa desapercebuda davant l’ull humà.

PER LLEGIR MÉS...