COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sent l'ECO
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.

Clara Coll, guanyadora d’un Premi de Recerca Jove

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

“The secret life of La Mitjana”.

Els Premis de Recerca Jove (PRJ) han distingit als millors treballs de Recerca  dels estudiants de Batxillerat a nivell de tota Catalunya. Aquests premis, que atorga el Govern, a través de la Secretaria d’Universitats i Recerca i l’Agència de Gestió d’Ajuts Universitaris i de Recerca (AGAUR), volen fomentar l’esperit científic entre el jovent.

L’exalumna Clara Coll ha obtingut el reconeixement pel Treball de Recerca “The secret life of La Mitjana”. Aquest treball consisteix en l’estudi dels microorganismes i macroinvertebrats aquàtics que es poden trobar a diferents zones de La Mitjana: l’observació, identificació, i creació d’un vídeo catàleg sobre una biodiversitat que normalment passa desapercebuda davant l’ull humà.

PER LLEGIR MÉS...