LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

L’Etna Miró i la Neus Rosell s’enduen els premis literaris de la UdL i de l’IES Màrius Torres

Alt nivell de la pedrera literària de la nostra escola.

L’alumna de primer de Batxillerat Humanístic, Etna Miró, va obtenir el primer premi del III Concurs de Relats Curts de la UdL, amb el treball “Diálogos de la cebolla”, un text que volia ser un homenatge al poeta Miguel Hernández. El premi li va ser lliurat, el passat 17 d’abril, a la Sala de Vitralls de la UdL, acompanyada pels companys de la classe i la Directora del Col·legi, en el marc de la III Setmana de les lletres hispàniques, amb la presència del escriptors Carme Riera i Pere Rovira.

D’altra banda, l’Etna es va endur el primer premi de poesia Jaume Ferran (amb el poema “Otro aullido¨) i el segon premi de poesia Màrius Torres (amb el poema “diferents boires”)  convocats per l’institut que duu el nom d’aquest poeta lleidatà, en tant que l’alumna de 2n de Batxillerat Artístic, Neus Rosell va obtenir el tercer premi en la mateixa convocatòria (amb el poema “Temps mort, espasa”). En aquest sentit, cal dir que la Neus ja es va endur un dels premis Jaume Ferran de l’edició del curs passat. En ambdós casos, els textos guanyadors presentaven una reflexió molt madura i íntima, tant de l’entorn com d’allò més personal.

Una evidència, tot plegat, de l’alt nivell de la pedrera literària de la nostra escola.

PER LLEGIR MÉS...