LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Visita al taller de la Mercè Humedas

La pintura com expressió i comunicació.

Els alumnes de CFGS d’Infantil de 2n curs han tingut el privilegi de poder viure més properament la creació artística de la reconeguda pintora Lleidatana Mercè Humedas. Al seu taller hem pogut compartir la seva visió de l’art de la pintura. Com educadors i educadores som conscients de la importància d’atansar als infants al dibuix i la pintura amb l’objectiu primordial que expressin els seus sentiments i les seves emocions. Per això ha sigut interessant saber què va moure i mou a la Mercè a pintar. Ens ha parlat de la importància de la llum. També de la creació de nous colors a partir dels primaris i secundaris. Ens meravellem davant la cara de sorpresa de l’infant quan apareixen nous colors fent barreges. Uau!!! És màgia!!!

PER LLEGIR MÉS...