LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Hem acabat les competències!!!

Tres intensos dies de proves.

Un any més, els de 6è hem realitzat les competències bàsiques que ens aplica el departament d’Ensenyament de la Generalitat de Catalunya. No ens avaluen coneixements, sinó com els sabem aplicar en situacions de la vida quotidiana.

Van dirigides a les àrees de llengües, català, castellà i anglès; a la de matemàtiques, i com a novetat d’enguany, a la de medi natural.

En gairebé tots els exercicis, la clau era fer una bona lectura, i és aquí on de vegades ens despistem. Ara ens hem donat compte que és molt important parar atenció i reflexionar davant qualsevol situació.

El primer dia estàvem nerviosos, el segon menys, i el tercer…cansats. Sortosament ja s’han acabat, i ara, mentre  esperem uns bons resultats, ens toca gaudir d’una bona Festa Major.

PER LLEGIR MÉS...