COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sessió de llums i ombres

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Ens convertim en exploradors amb les nostres llanternes.

En l’última sessió d’activitat psicomotriu dels nens de P1, aquests es van trobar en un espai màgic. Amb la llum a les fosques i preparats amb llanternes van poder anar descobrint diferents elements amb una gran varietat de llums que hi havia repartits per l’aula a traves del joc.

El treball a través de l’experimentació amb  llums i ombres ens ofereix un gran ventall de vivències i descobertes que ens ajuden a perdre la por a la foscor i aprendre observant tot el que ens envolta, les formes, colors, dimensions, els objectes propers i els llunyans,veient  com l’ombra d’un objecte canvia segons el grau de proximitat i tipus de material.

PER LLEGIR MÉS...