LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sessió de llums i ombres

Ens convertim en exploradors amb les nostres llanternes.

En l’última sessió d’activitat psicomotriu dels nens de P1, aquests es van trobar en un espai màgic. Amb la llum a les fosques i preparats amb llanternes van poder anar descobrint diferents elements amb una gran varietat de llums que hi havia repartits per l’aula a traves del joc.

El treball a través de l’experimentació amb  llums i ombres ens ofereix un gran ventall de vivències i descobertes que ens ajuden a perdre la por a la foscor i aprendre observant tot el que ens envolta, les formes, colors, dimensions, els objectes propers i els llunyans,veient  com l’ombra d’un objecte canvia segons el grau de proximitat i tipus de material.

PER LLEGIR MÉS...