LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Paula Sigró guanya el 19è concurs bíblic de dibuix

Rep el primer premi de la diòcesi de Lleida en la seva categoria.

No ha estat fàcil per al jurat del concurs bíblic d’aquest curs escollir els guanyadors i guanyadores en les diferents categories, ja que s’han presentat un total de 52.808 participants. Entre tots ells tenim la sort que la Paula Sigró, alumna de 4t de Primària del nostre centre, ha estat una de les guanyadores en el concurs bíblic de dibuix, on s’ha alçat amb el primer premi de la seva categoria.

La temàtica del concurs aquest any girava al voltant del tema “Senyor, ensenya’m a ser feliç i a donar Pau” (Mt 5, 1-12) i en el dibuix calia copsar què ens diu Jesús per ser feliços i donar la Pau als altres, ja que tothom tenim diferents opinions sobre el que ens fa sentir bé o malament. La Paula ho ha sabut fer molt bé, i gràcies a això, ha rebut aquest merescut premi.

Enhorabona Paula!

PER LLEGIR MÉS...