COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sent l'ECO
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.

Projectes de Tecnologia 1r ESO

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Dissenyem el plànol de la maqueta d’un avió.

Com a activitat final de l’assignatura de Tecnologia, hem muntat els avions que haviem estat dissenyant. Ens hem basat en fotografies d’avions reals que hem trobat per Internet i cadascú ha dibuixat el seu propi plànol. Després els hem retallat en cartró ploma i els hem muntat. Hem posat un pes a la punta per tal d’equilibrar l’avió i donar-li més densitat per tal de llançar-lo més lluny. Hem fet d’enginyers júnior i sobretot… ens ho hem passat bé fent-ho!

PER LLEGIR MÉS...