COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sent l'ECO
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.

Projectes de Recerca de 4t d’ESO – Àrea de Tecnologia

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Reflexionem sobre la DIY Revolution.

Amb l’auge que estan tenint en els últims anys les impressores 3D i el seu abaratiment progressiu, cada cop més, qualsevol persona és capaç de dissenyar i construïr allò que es proposi, donant lloc a una nova revolució industrial. La revolució DIY (Do It Yourself).

En el projecte que hem realitzat amb els alumnes de 4t d’ESO de la vessant tecnològica, s’han dut a terme totes les fases que formen el desenvolupament d’un producte des de: la recollida de requeriments que s’han de satisfer, la recerca de solucions existents, la fase de disseny, la construcció i la promoció publicitària.

El producte que es proposa desenvolupar és un escàner de documents fabricat amb una base que suporta un telèfon mòbil a una certa altura per damunt d’un document. Aquest suport ha de ser desmuntable i ha d’estar fet amb cartró ondulat o cartró ploma.

Aquests són els resultats que han produït els nostres alumnes…

PER LLEGIR MÉS...