LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

La Martina Sanahuja obté el Grau Professional de violí

En un recital, amb obres de J.S. Bach, W.A. Mozart i B. Bartók.

El passat 7 de setembre, la Matina Sanahuja, alumna que ha cursat segon de Batxillerat Científic, va obtenir el reconeixement en el recital de Grau Professional de violí en el Conservatori de l’Intèrpret.

La Martina va interpretar obres de J.S. Bach, (Preludi de la “Partita 3 en mi major”) W.A. Mozart (Allegro del “Concert per a violí núm. 3 en sol major”) i Béla Bartók (sis “Danses romaneses”).

Aquesta alumna, que a partir del setembre cursarà els estudis de Medicina en la Universitat Pompeu Fabra, va començar els seus estudis de violí als sis anys, i després de passar per l’escola de música del Col·legi i per l’Escola de Música i Conservatori de l’Intèrpret, i de la mà de qui ha estat el seu professor durant deu anys, l’Ivan Pérez, obté un reconeixement a la seva tasca constant  i soferta en la carrera musical.

Des del Col·legi li desitgem molts èxits en el seu nou camí i, alhora, l’encoratgem a seguir -com diu ella- immersa “en la passió” de la música. Moltes felicitats, Martina.

PER LLEGIR MÉS...