LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Una experiència molt motivadora!

La nostra classe es plena de nadons.

La setmana passada vàrem tenir una gran sorpresa a l’aula de Primer del CFGS d’Educació Infantil.

Per una estona, la nostra classe es va omplir de vida amb la visita de  l’Alba, l’Eliane, el Iago, el Martí, l’Ona, l’Olívia, la Patrícia i la Vera.

Les seves mares i els seus pares  ens han explicat amb molta paciència les característiques de les seves filles i dels seus fills. Així com un munt de detalls relacionats amb el part,  l’alimentació, el dormir, la higiene…

Tot parlant i observant-los ens hem adonat que realment cada infant és únic, i ben diferent dels altres.

Per a alguns de nosaltres ha estat el primer contacte amb infants tan petits, i encara que ens feia una mica de por, al final ja ho hem dominat i fins i tot hem canviat els bolquers, hem donat un biberó i alguns infants s’han acabat adormint als nostres braços.

Volem agrair moltíssim la col•laboració de totes les  famílies que han participat, perquè sense elles aquesta pràctica no hagués estat possible. Ha estat una gran  oportunitat per anar-nos formant com a educadores i educadors

Aquí us deixem unes quantes fotos perquè pugueu veure el que hem fet, què bé ho hem passat i el bon ambient de l’activitat.

Poder compartir aquesta estona ha estat una experiència fantàstica!!!!

PER LLEGIR MÉS...