LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Having fun while learning English!

Educació Infantil incorpora nous recursos d’aprenentatge de la llengua anglesa.

Es tracta de la utilització de medalles amb la bandera del Regne Unit durant les classes d’anglès per concienciar als alumnes que aquella estona han de parlar en la llengua estrangera, esforçant-se a utilitzar les expressions i el vocabulari que coneixen.

A més a més, s’empra el recurs “The chickpeas bottle” (La botella de cigrons) com a reforç positiu per premiar la bona conducta i participació dels infants a les classes. Aquest recurs consisteix en donar un cigró als alumnes que han tingut un bon comportament, de manera que ells l’aniran posant cada dia dins la botella i quan l’omplin fins a una de les marques que té la botella rebran un premi, que podrà ser: fer un karaoke d’una cançó anglesa, veure un capítol d’una serie de dibuixos, fer un joc,etc.

Els primers en utilitzar aquests recursos han estat els alumnes de P5 ja que és el curs on tenen més domini de la llengua anglesa i són capaços de reproduir frases i expressions per ells mateixos.

Els recursos han motivat molt als alumnes i de moment es valoren molt positivament.

PER LLEGIR MÉS...