COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCACTIVA DE LES FAMÍLIES

Jalapa ja vesteix el nostre xandall!

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Agermanament amb la comunitat “Marta y Maria”

La comunitat “Marta y Maria” ha rebut l’enviament dels xandalls de la nostra escola. Cinc missioners de la nostra diòcesi han viatjat aquest estiu a Jalapa i Esquipulas (Guatemala).Ells han pogut compartir un temps amb els nens i nenes de l’internat i els han fet entrega dels xandalls que vam enviar-los. Volem que l’agermanament amb aquesta comunitat tingui continuïtat. Ser sensibles amb els que menys tenen ens fa créixer com a persones.

Per llegir més...

Canvi de marxa

Conscienciació per la prevenció d’accidents. El dimecres 6 de novembre els/les alumnes de 1r de Batxillerat es van desplaçar a l’Auditori Enric

“El diari de la classe”

Potenciem l’expressió oral des de ben petits! El “diari de la classe” és una ativitat que es comença  a realizar a P1,