LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Ja arriba la tardor

Les fulles ja cauen, la tardor ja és aquí!!

“Ja ha arribat la tardor, és el temps de les castanyes….” observem la transformació del paisatge, els diferents colors, vivim les festes tradicionals i els costums.

Els nens i les nenes de P5 estem treballant  les característiques de la tardor a través de diverses activitats, contemplades dins les diferents àrees d’aprenentatge: descobrim el nostre entorn, decorem  les aules i passadissos, cantem i ballem , identifiquem i manipulem els fruits de la tardor ( olives, pinyes, castanyes, bolets…) i amb les dites, poemes i refranys treballem nou vocabulari,  que aprofitem en el nostre procés lecto-escriptor.

Quantes experiències per aprendre que ens ofereix la tardor!!!

PER LLEGIR MÉS...