COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sent l'ECO
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.

Aprenem geometria amb el cub Rubik

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Els alumnes d’Educacó Primària i de l’ESO practiquen junts la resolució del cub.

Avui, amb l’ajuda dels alumnes de l’ESO, hem iniciat els entrenaments als cursos de Primària pel campionat del cub Rubik del col·legi, el qual es realitzarà pròximament. És d’aquesta forma que grans i petits s’han endinsat en la geometria i en l’orientació espacial. Ha estat un goig veure com aquests adolescents ensenyaven amb tanta paciència als alumnes del cicle mitjà d’Educació Primària la resolució del cub. La motivació ha estat tan gran dins de les aules que, fins i tot, els professors i professores d’aquestes han intentat solucionar-lo. Moltes gràcies a tots, sense vosaltres no hagués estat possible!

PER LLEGIR MÉS...