LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Trobada comarcal d’escacs

Primera jornada d’escacs de la temporada.

El passat dissabte, dia 24 de novembre, el Consell Esportiu del Segrià va organitzar al nostre Col·legi la primera trobada comarcal d’escacs. En aquesta, els alumnes que realitzen l’activitat extraescolar d’Escacs, van poder gau-dir d’un matí jugant en un dels esports que més els hi agrada. Actualment és parla dels nombrosos beneficis que hi ha darrera la pràctica d’aquest esport com són el fet de tenir més capacitat de concentració o de raonament entre d’altres. Des de l’àmbit d’extraescolars creeiem fermament en aquests beneficis per a l’educació transversal dels nostres alumnes i els animem a seguir en la seva pràctica.

PER LLEGIR MÉS...