LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Giacometti a 6è de primària

Els alumnes de 6è curs de primària hem descobert l’artista Giacometti.

Dins de l’assignatura d’expressió visual i plàstica de 6è de primària i seguint amb el projecte de treball a partir de l’obra de diferents artistes, s’ha proposat als i les alumnes crear una figura seguint l’estil de l’escultor suís, Alberto Giacometti.

Alberto Giacometti destaca per les seves figures humanes allargades i d’aparença nerviosa, molt primes i de superfície aspra, sovint de mida natural, que poden estar representades soles o en grup. Aquestes obres han fet de Giacometti un dels artistes més originals del segle XX.

Després de veure diferents escultures de l’artista, els nens i les nenes han triat un esport i n’han buscat fotografies, a partir de les quals van fer un esbós del que seria el seu treball. La base de les seves obres va estar feta amb filferro que van cobrir de pasta de paper. Finalment van modelar el peu que aguantaria l’escultura i li van posar un títol.

El resultat del treball dels i les alumnes de 6è el teniu exposat al passadís del segon pis del Col·legi.

PER LLEGIR MÉS...