COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Els canvis d’estat i les mescles

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Complementem l’aula amb proves empíriques al laboratori.

El laboratori ens va servir als alumnes de 3r de primària per poder observar i demostrar moltes de les respostes que prèviament havíem donat a l’aula tot contestant els dubtes que ens sorgien. L’aigua salada evaporada continua sent salada? A quants graus l’aigua bull? Sempre cal que l’aigua bulli per evaporar-se? Tots els components d’una mescla es veuen?… i tantes altres preguntes que vam intentar resoldre empíricament.

Tot pensant en el nostre projecte, vam aprofitar també per observar la sedimentació i l’efecte de l’aigua en els diferents trams del riu, realitzant comprovacions a petita escala.

PER LLEGIR MÉS...