COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sent l'ECO
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.

Taller SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Estem alerta amb les noves tecnologies? En fem un ús responsable? Som conscients dels riscos que comporten?

Avui a CFGS Infantil i Intergració Socicial hem fet un taller dirigit per dues agents  Mosses d’Esquadra, les quals ens han ajudat a prendre consciència de les oportunitats que ens ofereixen les noves tecnologies i les xarxes socials però també dels riscos que comporten quan no se’n fa un bon ús. La manera com ens presentem a les xarxes socials condiciona moltíssim la imatge que oferim de nosaltres, i per tant, ens cal tenir  molta cura. Sense cap dubte, els valors que tinguem ens ajudaran molt a una utilització responsable de les xarxes i a tenir respecte i estima tant a la nostra pròpia persona com a la resta de persones que ens envolten. L’autoestima i l’estima als altres ens asseguren l’encert. Siguem responsables.

PER LLEGIR MÉS...