ACTUALITAT

COL·LEGI EPISCOPAL

Taller SHARE

Publicat el ·

Estem alerta amb les noves tecnologies? En fem un ús responsable? Som conscients dels riscos que comporten?

Avui a CFGS Infantil i Intergració Socicial hem fet un taller dirigit per dues agents  Mosses d’Esquadra, les quals ens han ajudat a prendre consciència de les oportunitats que ens ofereixen les noves tecnologies i les xarxes socials però també dels riscos que comporten quan no se’n fa un bon ús. La manera com ens presentem a les xarxes socials condiciona moltíssim la imatge que oferim de nosaltres, i per tant, ens cal tenir  molta cura. Sense cap dubte, els valors que tinguem ens ajudaran molt a una utilització responsable de les xarxes i a tenir respecte i estima tant a la nostra pròpia persona com a la resta de persones que ens envolten. L’autoestima i l’estima als altres ens asseguren l’encert. Siguem responsables.