COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sent l'ECO
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.

Joves voluntaris

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

“Te n’adones de la importància de ser voluntari”, diu un alumne.

El passat mes de novembre els alumnes de 4t d’ESO han començat el programa de Servei Comunitari, el VOLS. Alguns col·laboren al col·legi en l’educació dels més petits; uns altres són voluntaris a diferents entitats de la nostra ciutat, com la residència Nadal Meroles, l’Associació de Familiars de Malalts d’Alzhèimer o la parròquia de Santa Teresa Jornet, entre d’altres. “Es viu sobretot l’empatia, és increïble el que es pot arribar a aprendre ajudant els altres i realitzant un exercici tan simple com posar-se en la seva pell”, diu la Laura. “Te n’adones de la importància de ser voluntari”, afirma el Víctor.

Els alumnes escriuen cada dia un diari per a reflexionar sobre la seva activitat. Després, a classe, comparteixen les seves vivències amb el tutor. Alguns comenten que han hagut de desenvolupar noves habilitats, com l’Emma i la Mariona, que col·laboren amb l’Associació Down Lleida, o el Miquel, que ara veu les aules de primària des d’una altra perspectiva.

PER LLEGIR MÉS...