ACTUALITAT

COL·LEGI EPISCOPAL

Quatre Treballs de Recerca premiats a la UdL

Publicat el ·

Lliuren els premis als millors Treballs de Recerca.

El passat divendres dia 30 de novembre es va fer l’acte de lliurament dels 15ens Premis de Treballs de Recerca de Batxillerat i Cicles Formatius de Grau Superior de la Universitat de Lleida (UdL) al Saló Víctor Siurana de l’edifici del Rectorat.

L’acte de lliurament es va fer a càrrec de la Sra. Neus Vila, vicerectora d’Estudiantat.

Els treballs premiats són:

Albert Pérez. Àrea Agroalimentària, Veterinària i Forestal. Principals espècies animals invasores al Delta de l’Ebre: estudi de l’eficàcia de la Saponina camèlia olífera en l’erradicació del cargol poma al Delta de l’Ebre.

Marina Corretjé. Àrea Estudis de Gènere. Feminisme: motor de canvi.

Boyana Lachezarova. Àrea Estudis de Gènere. Lo contrario del feminismo es la ignorancia.

Alba Sapena. Àrea Estudis de Cooperació i Desenvolupament. Road to Europe’s wall analysis of Syria, the roads the Europe and the role of volunteers in the refugees ordeal.