COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sent l'ECO
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.

Visita a la Facultat de Lletres de la UdL

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Els alumnes del projecte periodístic de 4t coneixem la Facultat de Lletres de la UdL.

Aquest dilluns dia 17 els alumnes de 4t d’ESO de l’àmbit periodístic hem anat a fer una visita a la Facultat de Lletres de la Universitat de Lleida. La degana ens ha acollit amb els braços oberts, ens ha explicat la història de la Facultat  i les diferents modalitats que es cursen a la UdL.

Uns estudiants de la Universitat ens han explicat quin grau estudiaven  i en què consistia i quines portes els obrien  en un futur cada grau. Hem pogut observar que hi ha força oferta de graus i màsters i el bon ambient que s’hi respira. “En ser una universitat relativament petita, tenim un tracte directe tant amb els professors com amb els estudiants que hi ha”, han afirmat tots tres universitaris.

Ha estat una visita molt interessant que ens ha fet qüestionar sobre el nostre futur no tan llunyà i, sobretot, volem agrair l’amabilitat i la preparació amb què ens han acollit.

PER LLEGIR MÉS...