COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sent l'ECO
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.

Programes en Habilitats Socials

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Una eina educativa.

Avui, la Sra Eva Betbesé, coordinadora de DOWN Lleida ha vingut a fer-nos una xerrada molt interessant sobre l’elaboració i aplicació de programes en habilitats socials.

Som éssers socials i per això ens és imprescindible un domini de les habilitats socials que ens permeten interactuar eficientment amb els demés. Aquesta comunicació interpersonal que ens ofereix i aporta bidireccionalment tantes oportunitats de creixement personal la podem viure d’una manera plaent  o bé convertir-se en una font de tensió. Com a futurs integradors socials som conscients de la necessitat d’intervenir en persones que tenen un dèficit o un deteriorament molt acusat en habilitats socials i d’aquesta manera  ajudar-los a comunicar-se i relacionar-se millor. Aquest fet ens esperona a entrenar-nos a dissenyar programes que culminaran en l’aprenentatge de ser competents socialment i sentir-nos feliços del que aportem i ens aporten les nostres relacions interpersonals.

Moltes gràcies Eva per la teva aportació!

PER LLEGIR MÉS...