LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Programes en Habilitats Socials

Una eina educativa.

Avui, la Sra Eva Betbesé, coordinadora de DOWN Lleida ha vingut a fer-nos una xerrada molt interessant sobre l’elaboració i aplicació de programes en habilitats socials.

Som éssers socials i per això ens és imprescindible un domini de les habilitats socials que ens permeten interactuar eficientment amb els demés. Aquesta comunicació interpersonal que ens ofereix i aporta bidireccionalment tantes oportunitats de creixement personal la podem viure d’una manera plaent  o bé convertir-se en una font de tensió. Com a futurs integradors socials som conscients de la necessitat d’intervenir en persones que tenen un dèficit o un deteriorament molt acusat en habilitats socials i d’aquesta manera  ajudar-los a comunicar-se i relacionar-se millor. Aquest fet ens esperona a entrenar-nos a dissenyar programes que culminaran en l’aprenentatge de ser competents socialment i sentir-nos feliços del que aportem i ens aporten les nostres relacions interpersonals.

Moltes gràcies Eva per la teva aportació!

PER LLEGIR MÉS...