COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sent l'ECO
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.

L’ART D’EXPLICAR CONTES!

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Dins del mòdul “Expressió i Comunicació”, l’alumnat de 2n del CFGS d’Educació Infantil ha preparat, en petits grups, un conte per a explicar-lo a les aules de parvulari.

No és senzill explicar contes als infants. Això ho sabem tots aquells qui hem volgut explicar-ne: mares i pares, mestres, àvies …

Podríem dir que explicar contes és realment tot un art que té un valor educatiu intrínsec i un component lúdic que el converteix en font de màgia i plaer per a l’espectador. Aquests dos aspectes, l’educatiu i el plaent, fan del conte un recurs ineludible en l’educació infantil.

Com explicar un conte? Quin conte escollir? Quines característiques ha de tenir? On i quan explicar-lo?  Aquestes són algunes de les preguntes que s’ha formulat el nostre alumnat en el moment d’inicar la tasca de preparar un conte per als nens i nenes de P-3, P-4 i P-5. El cert és que veient el resultat del seu treball, podem dir que han sabut trobar bones respostes.

Moltes gràcies a totes les mestres del parvulari per contribuir també, a la formació d’aquests futurs professionals de l’educació infantil .

dav

PER LLEGIR MÉS...