LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Els alumnes de l’Aula de música ens van oferir un magnífic concert de Nadal.

Extraescolars de música.

El passat 13 de desembre, els alumnes de l’Aula de música del col·legi Episcopal, van mostrar el que han aprés durant el primer trimestre de curs, en un magnífic concert de Nadal.

El concert va tenir quatre parts: Instruments, sensibilització, agrupacions musicals i cant coral.

La primera part d’instruments, va estar interpretada en format duos i trios. En la segona part van actuar els més petitons, sensibilització (P4-P5) que ens van interpretar tres canços. La tercera part, va estar dedicada a les diferents agrupacions musicals: iniciació, consolidació i avançat, que ens van interpretar: Frere Jackes, El Señor de los anillos i Juego de Tronos, respectivament. I es va acabar el concert amb la quarta part, amb els alumnes de cant coral, que ens van interpretar la cançó; És Nadal.

Tot plegat, una hora de música interpretada per joves músics, que van demostrar l’estima que tenen per la música i ens en van fer gaudir a tots.

Felicitats a totes i a tots els intèrprets, bona feina i bona música !!!

PER LLEGIR MÉS...