LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Bon Nadal!

Obrim les portes al Nadal.

Amb l’arribada del Nadal, els carrers i les nostres llars s’omplen de llums i ornaments, que anuncien l’arribada del nen Jesús. Al col·legi també ens preparem per rebre l’Infant i guarnim amb il·lusió i alegria, els passadissos, aules i vestíbul. Pessebres, postals, murals… ens serveixen per obrir els nostres cors i mostrar els millors desitjos d’amor i solidaritat, pensant especialment, en aquelles persones que estan vivint situacions difícils. Darrere d’aquest treball plàstic hi ha tot un programa d’acció tutorial que potencia la sensibilització a través, principalment, de les campanyes solidàries i el treball en valors, propis d’una comunitat cristiana, que pren com a model de vida la família de Jesús. Aconseguir que cada dia sigui Nadal és també possible. Bon Nadal!

PER LLEGIR MÉS...