COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Bon Nadal!

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Obrim les portes al Nadal.

Amb l’arribada del Nadal, els carrers i les nostres llars s’omplen de llums i ornaments, que anuncien l’arribada del nen Jesús. Al col·legi també ens preparem per rebre l’Infant i guarnim amb il·lusió i alegria, els passadissos, aules i vestíbul. Pessebres, postals, murals… ens serveixen per obrir els nostres cors i mostrar els millors desitjos d’amor i solidaritat, pensant especialment, en aquelles persones que estan vivint situacions difícils. Darrere d’aquest treball plàstic hi ha tot un programa d’acció tutorial que potencia la sensibilització a través, principalment, de les campanyes solidàries i el treball en valors, propis d’una comunitat cristiana, que pren com a model de vida la família de Jesús. Aconseguir que cada dia sigui Nadal és també possible. Bon Nadal!

PER LLEGIR MÉS...