LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Campionat Interescolar Rubik’s d’Espanya

Setens en la classificació a nivell estatal.

L’equip d’alumnes format per Víctor Alsedà, Elisenda Biendicho, Pol Guàrdia, Juan Moragas i David Safín van aconseguir una molt bona posició dins el rànquin general, setens. A més a més varen quedar tercers en la resolució del cub per parelles amb un participant a a cegues aconseguint com a premi un cub Rubik’s Speed. Dins de la categoria d’Instagram l’equip guanya un llibre de la Berta García, qui resol el cub a cegues! Felicitar-los és la nostra primera premisa, ara bé… Encoratjar-los a seguir practicant per poder aconseguir un lloc dins el podi el proper any. Orientació, càlcul, rapidesa, visualització, ordre, serenor,… El repte està en les vostres mans!

PER LLEGIR MÉS...