LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sessió formativa de coaching als alumnes del cicle d’Administració i Finances

L’Alícia Romero ens inicia en el món de les emocions i del desenvolupament personal.

El passat dia 10 de gener, l’Alícia Romero va fer una sessió de coaching als alumnes del cicle d’Administració i Finances. La ponent els va fer realitzar una sèrie d’activitats en les quals els feia partícips de les mateixes, com per exemple,  descriure les característiques que tenen les persones amb alta i baixa autoestima, així com un joc amb targetes on cadascú escrivia les cinc coses més bàsiques que necessitaven per fer-los sentir a gust i després havien d’anar descartant targetes fins quedar-se amb la cosa més desitjada. La sessió va ser molt dinàmica i l’Alícia va fer que el temps passés volant i que els alumnes reflexionessin sobre l’autoestima de cadascú.

 

Mireia Cots i Ana Garcia 

PER LLEGIR MÉS...