LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Xerrada sobre protecció de dades

Meritxell Benavente visita als alumnes del Cicle Formatiu d’Administració i Finances.

El passat 11 de gener, la Sra. Meritxell Benavente, CEO de l’empresa ON4 que es dedica a la protecció de dades personals, va fer una xerrada als alumnes del Cicle d’Administració i Finances.

La ponent ens informar dels diferents perills de no protegir les dades personals de cara a les xarxes socials i/o empreses, i les conseqüències que això comporta. Ens ho va explicar d’una forma molt dinàmica, amb casos reals i molts exemples entenedors, la qual cosa ens ha estat molt útil per conscienciar-nos i posar-nos en alerta de la importància que té la protecció de les dades personals i dels perills que comporta.

 

Mireia Cots i Ana Garcia.

PER LLEGIR MÉS...