LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Gravem, editem i publiquem

Els alumnes de 5è reemprenen el noticiari Epis News en el Taller d’expressió.

En l’assignatura de Taller d’expressió de 5è s’està fent grans avenços. Durant el primer trimestre van aprendre el funcionament dels nous Ipads, els plans de gravació, les tècniques de preparació d’un discurs i eines per parlar davant la càmera.

Aquest segon trimestre, vist el bon domini digital dels alumnes de 5è, iniciem les gravacions del noticiari online del Col·legi Episcopal, l’Epis News. El primer informatiu el vam enregistrar el dia de la Pau i aviat el publicarem.

A més, els alumnes s’inicien en l’edició de vídeo amb l’APP IMovie, la qual els permetrà editar els noticiaris online.

Esperem que us agradin els treballs que s’aniran publicant. Estigueu ben atents!

PER LLEGIR MÉS...