ACTUALITAT

COL·LEGI EPISCOPAL

El premi Nadal 2018, Alejandro Palomas, parla de la seva novel·la Un hijo

Publicat el ·

Sempre escriu dues novel·les alhora.

El passat 20 de febrer, l’escriptor barceloní, Premi Nacional de Literatura Infantil i Juvenil (2016) i Premi Nadal (2018), Alejandro Palomas pronuncià una conferència a propòsit de la seva novel·la Un hijo, que han llegit els alumnes de 3r d’ESO i 1r de Batxillerat. En el transcurs de la seva xerrada, Palomas explicà que escriví la novel·la assegut en un pupitre infantil per adonar-se de la perspectiva del protagonista i que sempre escriu sense esquema previ i amb els ulls tancats per tal de poder-se endinsar en un món imaginatiu. L’escriptor, que va captivar l’alumnat, aprofità per donar algun consell com ara la “importància de ser originals en la vida”  i per a aquells als que els hi agrada escriure que “cal tenir molta fe en allò que fan”.