LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

El premi Nadal 2018, Alejandro Palomas, parla de la seva novel·la Un hijo

Sempre escriu dues novel·les alhora.

El passat 20 de febrer, l’escriptor barceloní, Premi Nacional de Literatura Infantil i Juvenil (2016) i Premi Nadal (2018), Alejandro Palomas pronuncià una conferència a propòsit de la seva novel·la Un hijo, que han llegit els alumnes de 3r d’ESO i 1r de Batxillerat. En el transcurs de la seva xerrada, Palomas explicà que escriví la novel·la assegut en un pupitre infantil per adonar-se de la perspectiva del protagonista i que sempre escriu sense esquema previ i amb els ulls tancats per tal de poder-se endinsar en un món imaginatiu. L’escriptor, que va captivar l’alumnat, aprofità per donar algun consell com ara la “importància de ser originals en la vida”  i per a aquells als que els hi agrada escriure que “cal tenir molta fe en allò que fan”.

PER LLEGIR MÉS...