COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Alumnes de cicles formatius de grau superior d’Administra-ció i Finances participem en un taller sobre “Estratègies i tècniques de venda”, organitzat per la Cambra de Comerç

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Explicació detallada del pla de marketing.

Els alumnes del Cicle Superior d’Administració i Finances (CFGSAF) hem tingut l’oportunitat de rebre una conferència sobre les estratègies i tècniques de venda a càrrec de l’Esther i l’Aida, membres de la Cambra de Comerç de Lleida. En aquesta xerrada ens han explicat la creació d’una empresa en 10 passos, i després, hem vist un vídeo on s’explicava l’evolució del màrqueting. Arrel d’això, ens han donat a entendre que abans al mercat hi havia poques marques, i que avui en dia, n’hi ha moltes més, ja que han anat evolucionant amb el pas del temps i els productes que s’ofereixen són cada cop més personalitzats al consumidor en qüestió. A més a més, ens han dit que les empreses han de tenir diferents objectius i escollir la millor estratè-gia per a vendre. Una vegada tenen les millors estratègies i objectius han d’arribar al públic objectiu. Per finalitzar, voldríem agrair a l’Esther i a l’Aina per la seva clara i precisa explicació sobre el món del màrqueting, on hem pogut aprendre conceptes interessants relacio-nats amb l’avantatge competitiu i detectar les necessitats dels possibles clients. Ha sigut una sessió molt productiva on tot el que hem après ho ficarem en pràctica en el nostre projecte empresarial. Roser Balfegó i Sara Montoliu, alumnes de CFGSAF2.

PER LLEGIR MÉS...