LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Alumnes de cicles formatius de grau superior d’Administra-ció i Finances participem en un taller sobre “Estratègies i tècniques de venda”, organitzat per la Cambra de Comerç

Explicació detallada del pla de marketing.

Els alumnes del Cicle Superior d’Administració i Finances (CFGSAF) hem tingut l’oportunitat de rebre una conferència sobre les estratègies i tècniques de venda a càrrec de l’Esther i l’Aida, membres de la Cambra de Comerç de Lleida. En aquesta xerrada ens han explicat la creació d’una empresa en 10 passos, i després, hem vist un vídeo on s’explicava l’evolució del màrqueting. Arrel d’això, ens han donat a entendre que abans al mercat hi havia poques marques, i que avui en dia, n’hi ha moltes més, ja que han anat evolucionant amb el pas del temps i els productes que s’ofereixen són cada cop més personalitzats al consumidor en qüestió. A més a més, ens han dit que les empreses han de tenir diferents objectius i escollir la millor estratè-gia per a vendre. Una vegada tenen les millors estratègies i objectius han d’arribar al públic objectiu. Per finalitzar, voldríem agrair a l’Esther i a l’Aina per la seva clara i precisa explicació sobre el món del màrqueting, on hem pogut aprendre conceptes interessants relacio-nats amb l’avantatge competitiu i detectar les necessitats dels possibles clients. Ha sigut una sessió molt productiva on tot el que hem après ho ficarem en pràctica en el nostre projecte empresarial. Roser Balfegó i Sara Montoliu, alumnes de CFGSAF2.

PER LLEGIR MÉS...