Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Màrius Serra

60è aniversari del Col.legi Episcopal.

El passat dijous dia 4 d’abril, en el marc dels actes de celebració del 60è aniversari del Col.legi Episcopal vam tenir el plaer de tenir entre nosaltres a l’escriptor, periodista i filòleg Màrius Serra que ens va oferir la xerrada titulada “Paraules per aules” que va ser tot un exemple del bagatge lingüístic que caracteritza al popular enigmista. L’acte va començar amb el breu testimoni de 4 exalumnes ( 3 per via telemàtica i 1 presencial) explicant la seva experiència en relació a l’ús de les llengües estrangeres en el món professional actual.

Màrius Serra va arrencar moltes rialles entre els assistents amb els seus jocs de paraules i anècdotes lingüístiques, tot il·lustrant l’evolució del llenguatge al llarg de la història. Òbviament, no va acabar la xerrada sense fer ús dels seus coneixements lingüístics a través dels seus coneguts “Enigmàrius”, que va crear especialment per a l’ocasió, fent participar així a tot el públic. Això sí, entre rialla i rialla, enigma i enigma, el convidat va deixar un missatge ben clar: la riquesa lingüística és també riquesa de pensament i de tolerància cap a la diversitat de llengües i cultures.

PER LLEGIR MÉS...