COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sent l'ECO
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.

Fabricació de gelatina natural

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Optativa Química a la cuina de 2n d’ESO.

Seguint amb les dispersions col·loïdals hem preparat Gelatina que és una substància sòlida translúcida, sense color, sense olor, trencadissa, pràcticament sense gust, derivada del col·lagen de l’interior de la pell i els ossos dels animals. Ara bé nosaltres hem afegit diferents condiments naturals per millorar-ne el gust, com ara suc de llimona, maduixes, suc de pinya…

Es fa servir normalment com agent gelificant en alimentació, productes farmacèutics, fotografia, i cosmètica. Les substàncies que contenen gelatina, o que funcionen de manera similar a aquesta, s’anomenen gelatinoses.

Després d’una estona de preparació i seguidament esperant unes hores de refrigeració finalment hem pogut assaborir-la.

Exquisida!

PER LLEGIR MÉS...