COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sent l'ECO
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.

Dia Mundial de l’Activitat Física 2019

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Durant l’hora de l’esbarjo i seguint les recomanacions de l’OMS -Organització Mundial per a la Salut- conjuntament els alumnes de Primària i dels Cicles Esportius del Col·legi han realitzat una activitat de psicomotricitat, jocs populars, esports adaptats i coreografies amb suport musical seguint les directrius de la Direcció general de l’Esport de la Generalitat de Catalunya. L’apadrinament esportiu ha anat a càrrec de la Sra. Núria Artigues, exalumna del Col·legi, i entrenadora del Sícoris Club de gimnàstica rítmica i ex-esportista d’elit.

Els alumnes de Primària han estat rebuts pels components del Cicle Formatiu d’Ensenyament i Animació Socioeportiva al pati del Centre i durant s els primers minuts, cada curs, ha estat realitzant una activitat física diferent.

 En acabar han fet un mosaic humà amb les inicials DMAF 19 i una cloenda amb suport musical a càrrec dels/les alumnes del Cicle Formatiu de Grau Superior de Condicionament Físic.

PER LLEGIR MÉS...