LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Dia Mundial de l’Activitat Física 2019

Durant l’hora de l’esbarjo i seguint les recomanacions de l’OMS -Organització Mundial per a la Salut- conjuntament els alumnes de Primària i dels Cicles Esportius del Col·legi han realitzat una activitat de psicomotricitat, jocs populars, esports adaptats i coreografies amb suport musical seguint les directrius de la Direcció general de l’Esport de la Generalitat de Catalunya. L’apadrinament esportiu ha anat a càrrec de la Sra. Núria Artigues, exalumna del Col·legi, i entrenadora del Sícoris Club de gimnàstica rítmica i ex-esportista d’elit.

Els alumnes de Primària han estat rebuts pels components del Cicle Formatiu d’Ensenyament i Animació Socioeportiva al pati del Centre i durant s els primers minuts, cada curs, ha estat realitzant una activitat física diferent.

 En acabar han fet un mosaic humà amb les inicials DMAF 19 i una cloenda amb suport musical a càrrec dels/les alumnes del Cicle Formatiu de Grau Superior de Condicionament Físic.

PER LLEGIR MÉS...