COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sent l'ECO
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.

Activitats abans de vacances

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Els alumnes de Batxillerat fan una festa pel 60è aniversari del col·legi, una caminata a Butsenit i observen l’univers a Àger.

El dijous 11 d’abril al matí els alumnes de Batxillerat van celebrar una festa d’aniversari: la dels 60 anys del col·legi. L’Esther, el Joel i el Pep ens van preparar un repertori de cançons i vam poder esmorzar pastissos preparats a la cuina pels tutors i tutores.

A la tarda nit un grup de 25 alumnes i 10 professors van visitar l’Observatori Astronòmic d’Àger on van rebre una classe sobre l’edat de l’Univers i van fer un taller d’observació en directe des de la cúpula i el telescopi.

El divendres 12 d’abril es va fer una Caminata Popular a Butsènit. A mig camí es va instal·lar un punt d’avituallament i a l’arribar tothom va poder gaudir d’un esmorzar conjunt. Un dia de natura per iniciar les merescudes vacances.

Bona Pasqua!

PER LLEGIR MÉS...