LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Activitats abans de vacances

Els alumnes de Batxillerat fan una festa pel 60è aniversari del col·legi, una caminata a Butsenit i observen l’univers a Àger.

El dijous 11 d’abril al matí els alumnes de Batxillerat van celebrar una festa d’aniversari: la dels 60 anys del col·legi. L’Esther, el Joel i el Pep ens van preparar un repertori de cançons i vam poder esmorzar pastissos preparats a la cuina pels tutors i tutores.

A la tarda nit un grup de 25 alumnes i 10 professors van visitar l’Observatori Astronòmic d’Àger on van rebre una classe sobre l’edat de l’Univers i van fer un taller d’observació en directe des de la cúpula i el telescopi.

El divendres 12 d’abril es va fer una Caminata Popular a Butsènit. A mig camí es va instal·lar un punt d’avituallament i a l’arribar tothom va poder gaudir d’un esmorzar conjunt. Un dia de natura per iniciar les merescudes vacances.

Bona Pasqua!

PER LLEGIR MÉS...