LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Diada del conte

Sant Jordi ja és aquí!

El dia 23 d’abril, conegut arreu per l’arribada de la tradicional festa de Sant Jordi, emociona a grans i petits. Els carrers i places s’omplen de roses de tots colors i milers de llibres s’exposen a les parades i llibreries, atents a la mirada de joves i grans lectors.

Al col·legi celebrem la Diada del Conte, una tradició també molt arrelada al nostre centre i que ja compta amb XXIII edicions. Mares, pares, avies, amics… ens visiten amb il·lusió per acostar el món dels contes als nenes i nenes de primària. Una experiència que no deixa indiferent a ningú i que pretén encoratjar a la lectura i aprendre a gaudir de la màgia i fantasia dels llibres.

Moltes gràcies per la vostra col·laboració!

PER LLEGIR MÉS...