LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Treballem en equip!!!

Taller de treball en equip.

Avui els alumnes de CFGS d’ Integració Social 1r curs hem fet un Taller de treball en equip dintre del mòdul d’Habilitats socials. Ha estat impartit pel Dr. Vicente Javaloyes, exjugador professional de handbol, professor d’INEF i gestor esportiu. En aquest taller hem pogut viure les avantatges i també les dificultats que comporta el treball en equip però sempre des de l’òptica de l’enriquiment i del creixement personal i de l’equip de treball. Hem experimentat la importància de la comunicació i la col·laboració i entusiasme de les persones per l’aconseguiment dels objectius. La importància de la confiança en les seves tres dimensions: confiança en un mateix, confiança en els altres i aconseguir que els altres confiïn en mi. Quan aconseguim tenir confiança en plenitud apareix la sinergia i ens adonem que el que el resultat del nostre treball té un valor superior a la suma de les nostres aportacions individuals. El treball en equip genera sinergia i avui en som testimonis. Ha sigut una experiència molt gratificant. Moltes gràcies Vicente per poder comptar sempre amb tu.

PER LLEGIR MÉS...