LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

A l’abril esport mil

Aquest mes d’abril hem celebrat dues dates assenyalades al nostre calendari per recordar que l’activitat física és necessària i ben divertida. 

El passat 12 d’abril tots els alumnes de primària vam celebrar el Dia Mundial de l’Activitat Física realitzant doncs, els 30 minuts diaris que l’OMS recomana a través de circuits, jocs populars, esports adaptats… que ens van dirigir els alumnes de primer del Cicle Superior d’ensenyament i Animació Socioesportiva. Finalment, vam tancar la cloenda ballant una coreografia tots plegats juntament amb els alumnes del Cicle Superior de Condicionament Físic.

El dia 25 d’abril, els alumnes de tercer també van poder gaudir de celebrar el Dia de l’Educació Física al Carrer.

Vam anar tots plegats a la Plaça Sant Joan on, amb un altre cop l’ajuda dels alumnes dels Cicles Esportius, vam poder passar un matí ben diferent realitzant educació física.

PER LLEGIR MÉS...