COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sent l'ECO
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.

El “gimnàs” de l’expressió oral

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Aprenem a comunicar-nos.

Des dels inicis del curs passat l’expressió oral ha estat objectiu de treball per a tots nosaltres. Ho hem fet com si anéssim al gimnàs, doncs és ben sabut que l’adquisició del llenguatge oral, així com la resta d’aprenentatges, requereix un temps, un espai i un ambient enriquidor i afavoridor.

Sovint, el llenguatge oral queda relegat a un segon pla per centrar-nos més en si els nens aprenen correctament a fer les operacions matemàtiques, si fan bona lletra… però fixar-nos en el llenguatge oral també és de vital importància, perquè aquest és un  instrument fonamental per l’aprenentatge i d’ús quotidià en el dia a dia de les nostres vides.

La constància i l’esforç estan donant els seus fruits, com si els nens fossin corredors que cada dia poden fer curses més llargues que els permeten guanyar facilitat a l’hora d’expressar-se.

No hem d’oblidar que l’expressió oral és comunicació i que la comunicació és fonamental pel bon funcionament de la nostra societat.

 

PER LLEGIR MÉS...