COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCACTIVA DE LES FAMÍLIES

Primer i sisè, setmana literària conjunta

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Després de l’apadrinament lector, apadrinem també l’escriptura.

Com a cloenda de l’Apadrinament lector dut a terme durant el 2n trimestre entre els alumnes de 6è i 1r, i dintre el marc d’activitats programades per a la setmana literària de St. Jordi, cada parella padrí/na-fillol/la  hem elaborat un conte breu. Aquesta tipologia textual l’hem estat treballant dins el Taller d’expressió escrita a sisè; ara, la posarem una mica més en pràctica oferint als nens i nenes de primer la possibilitat d’escriure conjuntment amb els de sisè una historieta breu.

Sens dubte, això suposa un pas més en el procés d’aprenentage i servei que ens permet gaudir a dues bandes de la lectura, primer, i, posteriorment, de l’escriptura, convertint-nos tots plegats en joves i petits escriptors.

És la cirereta del pastís a una setmana de St. Jordi farcida sempre de literatura i a unes setmanes d’apadrinament que han estat apassionants.

Per llegir més...

Canvi de marxa

Conscienciació per la prevenció d’accidents. El dimecres 6 de novembre els/les alumnes de 1r de Batxillerat es van desplaçar a l’Auditori Enric

“El diari de la classe”

Potenciem l’expressió oral des de ben petits! El “diari de la classe” és una ativitat que es comença  a realizar a P1,