LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

EL BANC DE SANG AL BAT A BAT

Els alumnes de 1r de batxillerat col·laborem en la difusió de la campanya de donació de sang organitzada pels alumnes de 3r d’ESO d’enguany.

Els alumnes de 3r d’ESO, com cada any, organitzen la campanya de donació de sang, aquest any en la seva desena edició. Quatre alumnes de primer de batxillerat del nostre col·legi, la Lucia, en Xavier, la Ioana i la Laia, hem participat en el programa de ràdio del Bisbat de Lleida, Bat a Bat, per fer campanya i promocionar la màxima assistència els dies 31 de maig i 1 de juny.

Durant el programa de ràdio, hem debatut i explicat les nostres experiències i com cadascú de nosaltres vam viure el procés anterior, durant i posterior. Per als quatre ha estat una experiència inoblidable el poder oferir el nostre temps a difondre aquesta tasca tan solidària que la nostra escola organitza amb tanta il·lusió any rere any.

Dona Like a la vida, dona sang!

PER LLEGIR MÉS...