COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sent l'ECO
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.

Petits científics!

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Els nens i nenes de P3, P4 i P5 s’endinsen en el món de les ciències experimentals.

Aquest curs a Educació Infantil hem volgut potenciar la introducció a les ciències d’una forma lúdica, motivadora i experimental.

Des del segon trimestre, els alumnes del segon cicle d’Educació Infantil dediquen una tarda a la setmana, per nivells, a les ciències experimentals i ho fan barrejant-se tots els alumnes en cinc grups de manera que cada grup realitza un taller diferent: mescles, flotabilitat, magnetisme, palanques i massa.

N’estem segurs que aquesta nova metodologia d’ensenyament esdevé molt enriquidora pels nens i nenes, ja que els col·loca en el centre de l’aprenentatge essent ells els protagonistes del descobriment, la cooperació i l’experimentació. La mestra tan sols actua com a guia i tots els espais de l’escola són vàlids per crear aprenentatge.

Esperem que molts nens i nenes descobreixin el petit científic que tenen dins seu!

PER LLEGIR MÉS...