LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Petits científics!

Els nens i nenes de P3, P4 i P5 s’endinsen en el món de les ciències experimentals.

Aquest curs a Educació Infantil hem volgut potenciar la introducció a les ciències d’una forma lúdica, motivadora i experimental.

Des del segon trimestre, els alumnes del segon cicle d’Educació Infantil dediquen una tarda a la setmana, per nivells, a les ciències experimentals i ho fan barrejant-se tots els alumnes en cinc grups de manera que cada grup realitza un taller diferent: mescles, flotabilitat, magnetisme, palanques i massa.

N’estem segurs que aquesta nova metodologia d’ensenyament esdevé molt enriquidora pels nens i nenes, ja que els col·loca en el centre de l’aprenentatge essent ells els protagonistes del descobriment, la cooperació i l’experimentació. La mestra tan sols actua com a guia i tots els espais de l’escola són vàlids per crear aprenentatge.

Esperem que molts nens i nenes descobreixin el petit científic que tenen dins seu!

PER LLEGIR MÉS...