COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCACTIVA DE LES FAMÍLIES

ESTRENEM AULA DE RACONS

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Caseta, supermercat i perruqueria! Ens ho passem pipa.

Aquest mes de maig hem estrenat la nova aula de racons !

En aquesta hi trobem una caseta on podem donar de menjar a les nines, banyar-les i fins i tot posar-les a dormir! A més a més també les podem passejar fins al supermercat per tal de comprar-hi tot el necessari!

 A més a més de tornada cap a la caseta, podem passar per la perruqueria a posar-nos guapos i guapes per seguir amb el nostre dia a dia!

El joc simbòlic, és el protagonista d’aquest  nou espai. Aquet tipus de joc que és caracteritza per imitar accions de la vida quotidiana del món dels adults i  permet a l’infant desenvolupar el pensament creatiu, el llenguatge i els ajuda a la ressolució de conflictes. Així doncs, en aqueta nova aula de la nostra llar, hi tenim un ventall més d’oportuinitats per seguir aprenent!

 

Per llegir més...

Canvi de marxa

Conscienciació per la prevenció d’accidents. El dimecres 6 de novembre els/les alumnes de 1r de Batxillerat es van desplaçar a l’Auditori Enric