LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

ESTRENEM AULA DE RACONS

Caseta, supermercat i perruqueria! Ens ho passem pipa.

Aquest mes de maig hem estrenat la nova aula de racons !

En aquesta hi trobem una caseta on podem donar de menjar a les nines, banyar-les i fins i tot posar-les a dormir! A més a més també les podem passejar fins al supermercat per tal de comprar-hi tot el necessari!

 A més a més de tornada cap a la caseta, podem passar per la perruqueria a posar-nos guapos i guapes per seguir amb el nostre dia a dia!

El joc simbòlic, és el protagonista d’aquest  nou espai. Aquet tipus de joc que és caracteritza per imitar accions de la vida quotidiana del món dels adults i  permet a l’infant desenvolupar el pensament creatiu, el llenguatge i els ajuda a la ressolució de conflictes. Així doncs, en aqueta nova aula de la nostra llar, hi tenim un ventall més d’oportuinitats per seguir aprenent!

 

PER LLEGIR MÉS...