COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sent l'ECO
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.

La memòria de la Terra

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Els alumnes de primer de Batxillerat Científic realitzen una sortida de geologia a la Conca Dellà (Tremp).

La conca de Tremp és un dels espais geològics més interessants de Catalunya ja que s’hi poden reconèixer diferents estructures tectòniques i també processos geològics externs. Gràcies al treball de camp realitzat hem pogut consolidar un seguit de conceptes i estructures ja treballades a l’aula de forma teòrica. Durant la sortida hem pogut entendre la formació dels Pirineus, els sistemes càrstics als volcans d’aigua de Basturs, les restes paleontològiques d’Isona i el mirall de falla d’Abella de la Conca.

PER LLEGIR MÉS...