LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Acte de lliurament de les Distincions PAU 2019

“Esforceu-vos per fer el millor possible allò que sabeu fer”.

El president de la Generalitat, Quim Torra, acompanyat de la consellera d’Empresa i Coneixement, Àngels Chacón, van entregar el dia 19 de juliol les Distincions als estudiants que han obtingut una qualificació d’excel·lent a les proves PAU del juny. Durant la seva intervenció el president ha volgut posar en valor el paper de les famílies i dels professors i parafrasejant a Mercè Rodoreda es va dirigir als alumnes: ” Esforçeu-vos per fer el millor possible allò que sabeu fer, així servireu al vostre país i no permeteu que ningú us barri el pas, salteu totes les barreres”.

Reiterem des de l’escola la nostra enhorabona al Max Gasia (9.8), l’Etna Miró (9.7) i el Josep Saula (9.3).

PER LLEGIR MÉS...