LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Lliurament de les Olimpíades i proves Cangur

Cinc alumnes del col·legi premiats.

El dimecres 19 de juny, a la sala Víctor Siurana de la UdL, es va fer l’acte de lliurament dels millors classificats en les Olimpíades i les Proves Cangur de Matemàtiques, presidit per la vicerectora d’Estudiants i Ocupabilitat de la UdL, Montse Rué.

En total, han estat 1.107 alumnes de Secundària i Batxillerat, 141 més que l’any anterior, que han participat en les diferents competicions a la UdL, sent les Proves Cangur les que van aplegar major nombre d’inscrits, 749.

El Josep Saula ha quedat Primer classificat de l’Olimpíada de Física. El Joel Campo ha quedat primer classificat de la prova Cangur de Matemàtiques a Lleida ciutat i segon a Lleida província. L’Eva Casals ha quedat segona classificada de la prova Cangur de Matemàtiques a Lleida ciutat i tercera a Lleida província. La Júlia Nerín i la Neus Lúcia han obtingut, respectivament, el primer i segon premis de la Prova de Ciències Terra i Medi Ambient.

Enhorabona a tots i totes!

PER LLEGIR MÉS...