COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sent l'ECO
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.

Projectes de Tecnologia 4t ESO

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Procés de fabricació del guix.

En el context de l’estudi del procés tecnològic aplicat a l’habitatge i, més concretament, per entendre millor els materials de construcció, hem realitzat una activitat per veure com és el procés de fabricació del guix. A partir de pedra de guix, un mineral la composició química del qual és: sulfat de calci dihidratat, l’hem calcinat amb l’encenedor bunsen per arrencar-li les molècules d’aigua que conté. Tot seguit, l’hem polvoritzat, l’hem tornat a hidratar afegint-hi aigua, i hem format morter de guix, que ha cristal·litzat en una reacció química exotèrmica.

PER LLEGIR MÉS...