COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sent l'ECO
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.

DOMUND 2019

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Batejats i enviats.

Gabri Domingo, missioner a Zambia (al sud d’Àfrica) ens visità al Col·legi Episcopal. Aquest mossèn diocesà està en aquest país africà des del 2005 realitzant tasques socials, integrals i evangelitzadores. La seva missió es basa en acompanyar unes comunitats rurals d’aquell país. Ens explicà que una de les seves tasques més necessàries és la incidència en les noies perquè no abandonin el món educatiu a partir dels nou anys. Resulta que a partir d’aquesta edat s’han de fer càrrec de les labors domèstiques i dels germans més petits. Ell, per mitjà de certs programes, eviten aquest abandó escolar construint llars d’infants perquè puguin deixar els seus germanets més menuts i així poder continuar amb el pla d’estudis proporcionat pels missioners.

PER LLEGIR MÉS...