LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

DOMUND 2019

Batejats i enviats.

Gabri Domingo, missioner a Zambia (al sud d’Àfrica) ens visità al Col·legi Episcopal. Aquest mossèn diocesà està en aquest país africà des del 2005 realitzant tasques socials, integrals i evangelitzadores. La seva missió es basa en acompanyar unes comunitats rurals d’aquell país. Ens explicà que una de les seves tasques més necessàries és la incidència en les noies perquè no abandonin el món educatiu a partir dels nou anys. Resulta que a partir d’aquesta edat s’han de fer càrrec de les labors domèstiques i dels germans més petits. Ell, per mitjà de certs programes, eviten aquest abandó escolar construint llars d’infants perquè puguin deixar els seus germanets més menuts i així poder continuar amb el pla d’estudis proporcionat pels missioners.

PER LLEGIR MÉS...