COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sent l'ECO
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.

El silenci de la identitat

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Una lectura artística de L’Enfant de sable de Tahar Ben Jelloun.

Els alumnes de Batxillert Artístic del Col.legi Episcopal, en col·laboració amb els alumnes de Batxibac, han inaugurat una exposició a l’Institut français de Barcelona. La mostra és una lectura artística de la novel.la L’Enfant de sable, de l’escriptor marroquí Tahar Ben Jelloun. L’obra, que forma part de les lectu-res obligatòries del programa Batxibac, narra la història d’Ahmed, vuitena filla d’un matrimoni sense descendència masculina. Per salvar el seu honor, el pare decideix que l’infant que naixerà serà un mascle, independentment del seu veritable sexe. En aquesta exposició col·lectiva, que es podà visitar durant el mes de febrer a Lleida, el silenci de la identitat del protagonista esdevé mis-satge de denúncia i reivindicació. 

PER LLEGIR MÉS...